منو
انتخاب موقعیت مکانی انتخاب مکان موقعیت شما
مکان را جهت فیلتر محصولات انتخاب کنید

جواب سوال‌هاتون رو می‌تونید در زیر پیدا کنید. در غیر اینصورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالاتتون جواب می‌دهیم.

هزینه ارسال بر اساس شیوه ارسال متفاوت است و در زمان ثبت سفارش نمایش داده می شود. هزینه ارسال بر اساس آدرس و شهر مقصد به صورت اتوماتیک محاسبه شده و به فاکتور نهایی اضافه می شود.

در صورتی که از خرید خود منصرف شوید شمین مارکت در کمترین زمان ممکن مبلغ را به شماره کارت شما برگشت می دهد. مهم است که شماره کارت به نام مالک حساب کاربری ثبت داشته باشید

کلیه مکاتبات شمین مارکت با آدرس ایمیل شما انجام می شود.

چرا رایحه ی هر عطر روی بدن افراد مختلف، متفاوت است؟

محسن 1400/11/04
رایحه عطر ها روی بدن هر فرد

فورمون ها

هر فردی بوی منحصربه‌فردی دارد. فورومون ها دلیل این بوهای منحصربه‌فرد هستند. اگر می‌خواهید یک عطر متناسب و سازگار برای خود خریداری کنید باید مزاج خود را بشناسید و در هنگام خرید مقداری از عطر را روی پوست خود اسپری کنید. کمی صبر کنید، بوی اصلی عطر بعد از ۱۰ دقیقه به مشام می‌رسد. اگر بوی آن را دوست داشتید با خیال راحت آن را بخرید. فورومون های بدن هر فرد متفاوت است و ترکیبات شیمیایی مختلف زمانی که با رایحه عطر ترکیب می‌شوند، باعث ایجاد رایحه‌های گوناگون می‌شوند.

بوی عرق هر فرد

اشخاص باهم متفاوت‌اند. یک نفر بیشتر عرق می‌کند، یک نفر کمتر. طبع افراد مختلف است. بوی عرق هم در رایحه عطر تأثیر دارد. بوی عطر با بوی عرق ترکیب می‌شود و منجر به واکنش شیمیایی می‌شود. برای همین هر عطری روی بدن فرد دیگر بویی متفاوت دارد. رژیم غذایی، نژاد، فعالیت زیاد و کم، هوای سرد و گرم و بدن هر فرد در میزان تعرق تأثیر دارد. نکته‌ی جالب این است که آسیایی‌ها کمتر از اروپایی‌ها عرق می‌کنند. با توجه به همه‌ی این نکات و شرایط یک عطر روی بدن ما می‌تواند خوشبو باشد یا بدبو. عطر خود را بر اساس مقدار تعریق و شرایط بدنی خود تهیه کنید.

در ادامه تفاوت عطر و ادکلن روی بدن افراد را بررسی می‌کنیم تا بیشتر شمارا راهنمایی کنیم.

سازگاری رایحه عطر با بوی بدن

بهترین راه انتخاب عطر مناسب و سازگار این است که ابتدا مقداری از آن را روی پوست تست کنید. همه‌ی رایحه‌های عطر یعنی، رایحه‌های ابتدایی، میانی و پایه باید برای شما خوشایند باشد. باگذشت مدتی رایحه عطر برای شما لذت‌بخش‌تر شود. اگر از همه این رایحه‌ها راضی بودید با اطمینان خاطر آن را تهیه کنید.

جنسیت در سازگاری با عطر

عطری که خانم‌ها استفاده می‌کنند با عطر آقایان بسیار متفاوت است. برای مثال عطرهای شیرین که برای خانم‌ها بسیار دل‌نشین است برای آقایان قابل‌تحمل نیست یا برعکس؛ اما گاهی خانم‌ها عاشق عطرهای مردانه که بوی تند دارند، می‌شوند.

رژیم غذایی

رژیم غذایی شما بر روی بوی کلی بدن تأثیر بسیار دارد. افرادی که از گوشت، میوه‌جات، سبزی جات، لبنیات و خشکبار استفاده می‌کنند بوی بدنشان با گیاهخواران و تنها گوشت‌خواران متفاوت است. افرادی که از فلفل و غذاهای تند میل می‌کنند، بوی بدنشان کمی تندتر است و بوی عطر را نیز تند می‌کند. استفاده از دارو هم در واکنش‌های شیمیایی مؤثر است و بوی بدن را تغییر می‌دهند.

به‌طورکلی ساختار شیمیایی بدن افراد با یکدیگر متفاوت است. بدون تست کردن عطر آن را خریداری نکنید. اگر بخواهید عطری را با توجه به نظر شخص دیگری خریداری کنید ممکن است با بدن شما واکنش متفاوت دهد و بوی خوشایند نداشته باشد.

بدون دیدگاه

اولین دیدگاه را ثبت کنید

متن دیدگاه*

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

کالاهایی که دیده اید
logo
logo